Ta strona używa cookies.

Polityka Prywatności Akceptuję

Klinika przyszłości

W naszej klinice stawiamy najnowocześniejsze metody leczenia przy użyciu najlepszego dostępnego sprzętu. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, aby oferowane usługi były na najwyższym, światowym poziomie. Zachęcamy do zapoznania się ze stomatologicznymi nowinkami, które w naszej pracy są już codziennością. W Platinium Dental Clinic przyszłość zaczyna się dziś.

Komputerowe znieczulenie Wand-STA

Wand-STA™ to to sterowany komputerowo, ekspercki system do bezbolesnego podawania wszystkich znieczuleń miejscowych w stomatologii.

Proces komputerowego znieczulenia Wand-STA™ pozwala na uzyskanie tzw. strefy łągodności podczas leczenia. Niezwykle delikatnie podane, skuteczne znieczulenie jest dla pacjenta zaledwie neutralnym często niezauważalnym  doznaniem. Zamiast tradycyjnego zastrzyku środek znieczulający podawany jest specjalną końcówką, która przypomina różdżkę czy cienki długopis. Wand-STA umożliwia lekarzowi stosowanie  również takich technik znieczulenia, gdzie znieczulony jest tylko jeden, wybrany ząb, a tkanki miękkie – wargi, policzek, język – zachowują pełną sprawność. Pacjent po wyjściu z gabinetu, może normalnie jeść, mówić, śmiać się i wrócić do swoich codziennych zajęć.

STA™ – Single Tooth Anesthesia – jest zdobywcą medalu MDEA – Medical Design Excellence Awards – prestiżowej nagrody przyznawanej nowatorskim urządzeniom i sprzętowi medycznemu przez amerykańską firmę Canon Communications LLC.

Implanty zębowe

Implantologia to obecnie najdoskonalsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu.

Implant to niewielka, tytanowa śruba, która po wszczepieniu w kość zastępuje korzeń zęba.  Implant jest częścią niewidoczną, tak jak korzenie zębów. Na implancie montuje się koronę porcelanową dopasowaną kolorystycznie do reszty uzębienia. Nowy ząb – implant – idealnie wkomponowuje się w uzębienie, dając poczucie komfortu i trwałości. Można z nich skorzystać w przypadku utraty jednego zęba, ale też w celu odbudowy większej części zgryzu. Implanty zębów mają wiele istotnych zalet: przede wszystkim są odczuwalne i funkcjonują jak naturalne zęby, są stabilne, a dzięki temu poprawiają jakość życia, zapewniają ładniejszy uśmiech, lepszy fizyczny i psychiczny stan zdrowia – zapewniają większą pewność siebie.

CS 8100 3D Najbardziej innowacyjny na świecie tomograf CBCT i pantomograf

W Platinium Dental Clinic zapewniamy pełną diagnostykę radiologiczną niezbędną do leczenia zębów.

Tomograf CS 8100 SC 3D to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej uniwersalnych urządzeń wykorzystywanych we współczesnej stomatologii. Jest to jednocześnie tomograf CBCT i pantomograf z modułem cefalostatycznym. Urządzenie znajduje zastosowanie m.in. w diagnostyce oraz leczeniu implantologicznym, ortodontycznym, periodontologicznym, a także w stomatologii ogólnej oraz chirurgii stomatologicznej. Tomograf CS 8100 SC 3D charakteryzuje się obecnością technologii Dose Imaging 3D, dzięki której dawka promieniowania została zredukowana aż o 87%.

Najbardziej precyzyjny skaner wewnątrzustny dostępny na rynku PRIMESCAN AC CONNECT Dentsply Sirona

Najświeższą nowinką technologiczną w naszej klinice jest cyfrowy skaner wewnatrzustny 3D Primescan Dentsply Sirona, umożliwiający pobranie wirtualnego „wycisku”.

Metoda ta zastępuje tradycyjne i niekomfortowe dla większości pacjentów pobieranie wycisków z użyciem masy wyciskowej. Skaner precyzyjnie odczytuje warunki w jamie ustnej pacjenta, tworząc trójwymiarowy obraz uzębienia na monitorze, co pozwala od razu zaplanować procedury leczenia i zaprojektować wymarzony uśmiech. Zastosowanie skanera oszczędza czas, a jego wysoka dokładność pozwala uzyskać lepsze wyniki kliniczne i zwiększyć trwałość uzupełnień. Korony, mosty, licówki zaprojektowane na podstawie cyfrowego skanu są szczelnie dopasowane do powierzchni zębów, co zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii powodujących próchnicę wtórną i choroby przyzębia. Jest to najnowocześniejszy i najbardziej precyzyjny skaner dostępny obecnie na rynku.

Nowy model mikroskopu operacyjnego EXTARO 300 marki CARL ZEISS

EXTARO 300 to obecnie najnowocześniejszy mikroskop operacyjny używany przez stomatologów.

Nowy model mikroskopu operacyjnego EXTARO 300 marki CARL ZEISS, to rewolucyjne, najwyższej jakości urządzenie pozwalające na osiągniecie bardzo dużego powiększenia.  20-krotne powiększenie leczonego zęba pozwala doskonale zauważyć to, co niewidoczne gołym okiem. Zastosowanie mikroskopu podczas zabiegu sprawia, że leczenie kanałowe i stomatologia zachowawcza mogą być wykonane na najwyższym poziomie. Dzięki temu nasze prace są jeszcze bardziej precyzyjne i dokładne.

Komfortowe protezy na implantach

Protezy zębowe na implantach to jedno z najlepszych rozwiązań dla odbudowy uzębienia pacjentów, którzy z różnych powodów utracili wszystkie naturalne zęby.

Protezy na 4, 6 lub 8 implantach to protezy całkowite mocowane na odpowiedniej liczbie implantów. Protezy na implantach zapewniają największą stabilność i komfort użytkowania ponieważ są do implantów (tytanowych korzeni) mocowane za pomocą zatrzasków, belek itp. Protezy na implantach są komfortowe w użytkowaniu, nie ma ryzyka, że wypadną w trakcie żucia, mówienia, śmiechu. Ich posiadacze z czasem zapominają, że noszą protezy. Nie uciskają dziąseł, poprawiają rysy twarzy, funkcjonują jak naturalne uzębienie dlatego uważane są w stomatologii za najlepszy sposób leczenia bezzębia.

 

Protezy elastyczne

Protezy elastyczne to komfortowe, bardzo estetyczne uzupełnienia protetyczne.

Elastyczne protezy acronowe wykonane są z termoplastycznego materiału o wysokiej homogeniczności, odpornego na zginanie. Materiał ten jest jasnoróżowy, ale częściowo przezroczysty, dzięki czemu proteza maskuje się podczas uśmiechu – jest praktycznie niewidoczna, nie rzuca się w oczy. Kolejną nowością i wielką zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych protez częściowych, proteza z akronu nie posiada metalowych klamer, które zapewniają stabilizację uzupełnieniu protetycznemu – są one wykonane z akronu. Protezy te także nie podrażniają błony śluzowej jamy ustnej, nie wywołują odczynów alergicznych (w przeciwieństwie do akrylu).

Nowoczesne leczenie "All on X"

Leczenie „All on X” to nowoczesne rozwiązanie dla pacjentów bezzębnych lub z mocno uszkodzonymi zębami i alternatywa dla ruchomych protez.

Rekonstrukcja uzębienia jest trwała, a ponadto można ją wykonać w jeden dzień. Metoda „All on X  ” polega na uzupełnieniu uzębienia za pomocą mostu obejmującego cały łuk zębowy przy użyciu 4 implantów lub przy użyciu 6 implantów.
„All on X”  to stała i pełnołukowa proteza zapewniająca pacjentowi wysoki komfort i estetykę, jak przy naturalnym uzębieniu.

ICON - innowacyjne leczenie próchnicy i przebawień

ICON to innowacyjne leczenie wczesnej próchnicy i przebarwień metodą infiltracji.

 ICON to metoda, która umożliwia leczenie niewielkiej ,wczesnej próchnicy oraz usuwanie przebarwień zębowych, bez użycia wiertła. Wykorzystywana na potrzeby zabiegu płynna żywica ICON szczelnie zamyka zmianę próchnicową, dzięki czemu nie postępuje ona dalej, a plamy próchnicowe zinfiltrowane przy pomocy tej substancji, upodabniają się wyglądem do zdrowego szkliwa. Leczenie jest nieinwazyjne – nie wymaga usuwania zmienionej chorobowo tkanki przy pomocy narzędzi stomatologicznych. Zabieg infiltracji zębiny płynną żywicą może być z powodzeniem stosowany u Pacjentów w każdym wieku.

 

Digital Smile Design (DSD) - cyfrowe projektowanie uśmiechu

DSD jest innowacyjną koncepcją Cyfrowego Projektowania Uśmiechu (Digital Smile Design), która pozwala na wizualizację idealnego uśmiechu przed rozpoczęciem leczenia.

DSD to metoda, która pozwala na stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu – nowego uśmiechu. Takiego, który jest indywidualnie zaprojektowany, wyraża naszą osobowość i jest zgodny z fizycznymi cechami twarzy. Punktem wyjścia jest wykonanie serii zdjęć i filmów twarzy, zębów. Lekarz analizuje zależności między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy i mimiką wyrażającą emocje.  Posługując się specjalnymi cyfrowymi planszami projektuje nowy uśmiech. W każdym momencie może skonsultować projekt z pacjentem. Ostatnim etapem jest przygotowanie w pracowni protetycznej wzoru uśmiechu, który można przymierzyć jak sukienkę czy garnitur. Technika ta pozwala dokładnie zaplanować, jaki będzie ostateczny i optymalny efekt leczenia.

 

INVISALIGN Niewidoczny aparat ortodontyczny

Aparaty ortodontyczne Invisalign są rewolucyjnym rozwiązaniem pozwalającym wyprostować zęby bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu.

INVISALIGN to metoda leczenia ortodontycznego za pomocą precyzyjnie wyprofilowanych, przezroczystych nakładek, które pacjent wymienia co dwa  tygodnie. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą uzyskać prosty uśmiech, jednak nie chcą zakładać metalowych zamków. Z aparatów Invisalign mogą korzystać niemal wszyscy. Ten rodzaj leczenia można zastosować zarówno w przypadku dużych i skomplikowanych wad zgryzu, jak i drobnych, delikatnych korekt. Leczenie jest zatem polecane osobom ze stłoczonymi zębami, przodozgryzem, szparami międzyzębowymi, zgryzem otwartym, głębokim i krzyżowym. Leczenie planowane jest za pomocą programu komputerowego, a efekt jest zauważalny szybciej niż w przypadku tradycyjnych aparatów. Zaletą nakładek INVISALIGN jest także łatwość utrzymania higieny zębów oraz estetyka aparatu, który jest niemal niewidoczny.

Urządzenia do ozonowania OZONY TRON X

W miejscu aplikacji ozonu urzadzeniem OzonyTronX powstaje aktywny tlen O1 „In status nascendi”, który w ułamku sekundy łączy się z komórkami bakterii, grzybów i wirusów niszcząc ich strukture..

Działanie tlenu aktywnego utrzymuje się jeszcze długo po zakończeniu aplikacji ze względu na duże powinowactwo O1 do tkanek, które są chronione przed procesami patologicznymi.10-sekundowa aplikacja ozonu powoduje zniszczenie 99% bakterii, a 20-sekundowa 99,9%. Powstaje w ten sposób tzw. nisza ekologiczna, która nie sprzyja ich ponownej kolonizacji przez okres od 4 do 6 tygodni. Poza powyższym ozon poprawia metabolizm zapalnie zmienionych tkanek poprzez zwiększenie ich natlenienia, działając na substancję organiczną tkanek zmineralizowanych zębów wzmaga ich potencjał remineralizacyjny. Równocześnie ma zdolność „otwierania” kanalików zębinowych, dzięki czemu ułatwia dyfuzję jonów wapnia i fosforu do głębszych warstw ubytków próchnicowych.

W naszej Klinice ozonowanie stosujemy w leczeniu:

  • w leczeniu wczesnych zmian próchnicowych
  • wspomagajaco w leczeniu próchnicy średniej i głębokiej
  • w leczeniu próchnicy cementu korzeniowego
  • w pęknięciach szkliwa
  • przy nadwrażliwość szyjek zębowych
  • do odkażania kanałów korzeniowych
  • w leczeniu chorób infekcyjnych błony śluzowej jamy ustnej
  • w leczeniu chorób przyzębia brzeżnego
  • w protetyce, chirurgii stomatologicznej i zabiegach implantologicznych

SpectroShade™- nowoczesne urządzenie do cyfrowej oceny koloru zęba

SpectroShade firmy MHT – kolornik elektroniczny – to urządzenie do perfekcyjnego określania koloru zębów.

SpectroShade jest pierwszym i jak na razie jedynym systemem, który wykonuje analizy w odniesieniu do obrazu widzianego przez ludzkie oko. Urządzenie wykonuje bardzo szczegółową analizę barwy, jasności, nasycenia i przezierności zęba. Analiza danych zawiera podpowiedzi, co należy zrobić w przypadku wykonywania pracy protetycznej, aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny. Przy zastosowaniu skanera uzyskiwana jest mapa kolorystyczna, a to pozwala na precyzyjne uzyskanie koloru i kształtu odbudowy, licówki czy korony porcelanowej.

 

AIR-FLOW Master Piezon - nowość

Urządzenie AIR-FLOW Master Piezon zapewnia profesjonalne oczyszczanie zebów: komfortowy skaling w technologii NO PAIN (BEZ BÓLU) oraz delikatne i skuteczne (bez zarysowań) piaskowanie AIR-FLOW® naddziąsłowe, przydziąsłowe i poddziąsłowe zarówno w płytkich, jak i głębokich kieszonkach.

Originalna terapia AIR-FLOW® i metoda Piezon® teraz dostępne razem, gwarantują zarówno kompletne i skuteczne leczenie profilaktyczne, jak również najwyższy komfort dla pacjenta.

AIR-FLOW Master Piezon to czyste i lśniące zęby oraz zdrowe dziąsła.

Piezomed W&H-nowość

Nowoczesne urządzenie chirurgiczne pozwalające na minimalną inwazyjność i maksymalną skuteczność.

Zastosowanie Piezomedu pozwala chirurgowi na niesamowitą precyzję i delikatną pracę tylko w obrębie tkanki twardej. Otaczające tkanki miękkie pozostają nieuszkodzone. Zauważalna ulga dla pacjenta: mniejszy ból, szybsze leczenie!

Urządzenie do badania żywotności zębów VITALITY SCANNER

VITALITY SCANNER – SYBRON ENDO to elektroniczne urządzenie pozwalające szybko i bezbolesnie zbadać żywotność zębów.

Badanie żywotności zębów z użyciem aparatu Vitality Scanner określa próg pobudliwości miazgi zębów w sposób ilościowy i powtarzalny.

Lampa do wybielania zębów ZOOM 2

Najlepszy na świecie system wybielania aktywowany światłem – System Zoom 2 – to najszybszy, najbardziej efektywny i komfortowy system wybielania.

Ta zastrzeżona prawnie formuła łączy nowoczesną photo-Fenton metodę chemiczną aktywowaną światłem z technologią Amorphous Calcium Phosphate (amorficznego fosforanu wapnia), co pozwala uczynić uśmiech pacjenta bielszym i jaśniejszym niż kiedykolwiek do tej pory. Zabieg zajmuje tylko 3 piętnastominutowe sesje, co pozwala rozjaśnić szkliwo o 8 odcieni.

Skalpel elektrochirurgiczny

Servotome-electro-surgery to tzw. zimny nóż chirurgiczny, który ma zastosowanie niemal w każdej dziedzinie stomatologii do wykonywania niewielkich zabiegów chirurgicznych oraz do koagulacji tkanek po tzw. zabiegach na ostro.

Wykorzystanie najnowszej technologii wysokich częstotliwości pozwoliło na skonstruowanie skalpela elektrochirurgicznego, idealnego do każdej indywidualnej praktyki stomatologicznej.

Elektrochirurgia posiada wiele zalet. Zabiegi chirurgiczne przeprowadzanez a pomocą noża elektrochirurgicznego przebiegają z niewielkim krwawieniem, co pozwala na precyzyjną kontrolę pola operacyjnego. Cięcie jest gładkie i nie wymaga nacisku. W wyniku wytworzonego ciepła dochodzi do odparowania komórek bakteryjnych, co sprzyja zachowaniu jałowości operowanego miejsca. Ze względu na rozmiary elektrod, możliwe jest łatwiejsze opracowanie trudnodostępnych miejsc w jamie ustnej.

Fizjodyspenser do implantów Surgic Pro Led

Surgic Pro Led – Inteligentny mikrosilnik chirurgiczny z podświetlaczem i zaawansowaną kalibracją obrotów ATC.

Surgic Pro Led zapewnia optymalny zasięg widoczności do zabiegów chirurgii jamy ustnej, posiada specjalne urządzenie kalibrujące, by działało jako indywidualna zintegrowana jednostka. Perfekcyjna kontrola szybkości i obrotów. Inteligentny, programowalny system bezpośrednio reaguje na komendy operującego to urządzenie.

Laser biostymulujący

Promieniowanie lasera biostymulującego poprzez swoje właściwości sterylizujące działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Skutecznie aktywuje regenerację komórek. Dzięki zwiększeniu produkcji przeciwciał pobudza system immunologiczny.

Działanie lasera powoduje przyspieszenie gojenia się ran po usunięciu zęba, po zabiegu podcięcia wędzidełka i resekcji. Dzięki tym aparatom zmniejszyć można krwawienie i przyspieszyć gojenie po zabiegu. Laser ma zastosowanie w przewlekłych zapaleniach tkanki okołozębowej, w zapaleniach miazgi, zatok. Lasery biostymulacyjne są bardzo użyteczne w zabiegach przeciwbólowych, ropniach przyzębia, chorobach dziąseł, obrzękach, opryszczce wargowej, nerwobólach.

Mieszalniki: Pentamix i Dynamix

Urządzenie stosowane w celu całkowitego wyeliminowania błędów proporcji mieszanych materiałów oraz by przyśpieszyć pracę

Służy do mieszania precyzyjnych mas wyciskowych używanych w leczeniu protetycznym. Jest łatwy w obsłudze, dozuje jednorodna, pozbawioną pęcherzyków masę, gwarantujące wykonanie wycisku o wysokiej dokładności.

Endometry: Morita i Dentsplay

Do pomiarów długości kanałów korzeniowych, podczas leczenia kanałowego używamy Endometr ProPex II firmy DENTSPLY. Jest to precyzyjne i ergonomiczne urządzenie do określania długości roboczej kanału, pozwala na odrębną wizualizację ostatniego odcinka wierzchołka.

Denta Port ZX firmy J. Morita to urządzenie złożone z dwóch modułów Denta Port Root ZX oraz Denta Port Tri Auto ZX. Pierwsza część urządzenia to wysokiej klasy endometr (lokalizator wierzchołkowy), który służy do pomiaru długości kanałów korzeniowych, druga część urządzenia to mikromotor, który przystosowany jest do mechanicznego opracowania (poszerzenia) kanału. Dzięki połączeniu endometru wraz z mikromotorem stworzone zostało jedyne w swoim rodzaju urządzenie, umożliwiające jednocześnie opracowanie kanału i jego pomiar. Gwarantuje to opracowanie, a następnie wypełnienie kanału korzeniowego do wierzchołka.

Mikromotor endodontyczny X- SMART

Kątnica endodontyczna redukująca służy do maszynowego opracowywania kanałów korzeniowych z zastosowaniem narzędzi niklowo – tytanowych.

Leczenie jest szybsze i dokładniejsze w porównaniu do ręcznego opracowywania pilnikami stalowymi.

Plugger E&Q Master do wypełniania kanałów korzeniowych

E&Q Master jest systemem do wypełniania kanałów korzeniowych.Gorący plugger służy do uplastyczniania ćwieków gutaperkowych wewnątrz kanału korzeniowego.

Ćwieki gutaperkowe przyjmują wówczas formę kanału, tworząc tym samym idealne podłoże pod przyszłą odbudowę.

Masz pytania lub wątpliwości? Chcesz umówić się na wizytę konsultacyjną?